Narzędzia, których używam

zdjęcie
minmaxer
xntj
programista
soloprzedsiębiorca
Pokazuję, jak podnoszę komfort życia dzięki lepszym systemom i grywalizacji.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2026

Poniżej znajdziesz listę moich ulubionych programów, aplikacji, usług, oraz kilku związanych z nimi protipów.

  • Używam głównie narzędzi w wersjach darmowych lub płatnych jednorazowo.
  • Gdzie tylko się da, staram się unikać subskrybcji.

Oczywiście używam znacznie więcej programów, ale darowałem sobie wymienianie rzeczy takich jak arkusze kalkulacyjne, czy wypisywanie wszystkich komunikatorów świata.

Raczej skupiłem się na smaczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Produktywność

  • Todoist - lista TODO
  • Notion - notatki
  • Obsidian - notatki i zarządzanie treściami na blogu
  • Workspacer - wirtualne pulpity, dzięki którym przestałem używać drugiego monitora
  • Cold Turkey Blocker - w godzinach pracy blokuję gry, a także strony i programy, na których lubię oddawać się prokrastynacji. Używam wersji płatnej, na szczęście jednorazowo.
  • ActivityWatch - siedzi w tle, dzięki czemu raz na jakiś czas robię przegląd raportów, żeby zobaczyć na co ucieka mi najwięcej czasu
  • LM Studio - lokalne odpalanie mniejszych modeli językowych (pozwala też wystawić łatwe w obsłudze API)


Programowanie


Nagrywanie i montaż


Ulubione aplikacje na telefon (Android)

Oczywiście używam wielu aplikacji, ale to takie mniej oczywiste, które są według mnie przecudowne!


Domeny


Hosting i serwery


Pozostałe

  • LanguageTool - sprawdzanie ortografii i gramatyki
  • Dark Reader - nocne schematy dla stron, które nie dostarczają ich domyślnie (spędzam przed ekranem bardzo dużo czasu i wolę jasny tekst na ciemnym tle).
  • Giving What We Can - nie wiem czy jestem fanem chwalenia się tym, ile przeznacza się na cele charytatywne, ale bardzo podoba mi się to jak zachęcają do dobroczynności. Działa na wyobraźnie, dlatego polecam.

Komentarze

W tym miejscu możesz podzielić się opinią na temat tego wpisu (pozytywną lub nie), albo po prostu napisać to, na co masz ochotę - w granicach zdrowego rozsądku :).

System komentarzy obsługuje Giscus. Znajdują się one na Githubie, gdzie możesz wziąć udział w tym wątku bezpośrednio.

0/0 sekcji0%