O mnie

zdjęcie
minmaxer
xntj
programista
soloprzedsiębiorca
Pokazuję, jak podnoszę komfort życia dzięki lepszym systemom i grywalizacji.

Hej!

Zdjęcie Michał minmaxer
Mam na imię Michał, choć w internecie występuję jako minmaxer.

Jestem programistą i soloprzedsiębiorcą.

Interesuję się samorozwojem, grywalizacją i szeroko pojętą optymalizacją życia.

Kocham GTA, EDM, motorsport i pierogi ruskie.


Znajdziesz mnie tutaj


Pytania i odpowiedzi

Po co powstał ten blog?
Chcę, żeby samorozwój przestał być kojarzony ze ściemą, a młodzi ludzie chętniej dbali o własną przyszłość.

Ten blog to moja próba dołożenia cegiełki do tego celu.

Moim pomysłem jest:

  • Szczerość i brak pozerstwa. Wierzę, że dobre treści obronią się same. Nie mam zamiaru się lansować, żeby zrobić wrażenie bardziej wiarygodnego.
  • Porządny research. To, że coś zadziałało u mnie, nie znaczy, że zadziała u każdego. Wszystko, co tu postuję ma raczej subiektywny charakter, ale staram się bazować na badaniach, trendach, oraz doświadczeniach wielu innych osób.
  • Niesienie prawdziwej wartości. Zgodnie z tym, co powiedział kiedyś Ks. Jan Kaczkowski, chciałbym przeżyć swoje życie "z wektorem na plus" i dawać od siebie nieco więcej niż muszę. Planuję postawić przede wszystkim na jakość. Chcę opisywać wszystko tak, jakbym opisywał młodszemu bratu - szczerze, życzliwie, konkretnie i bez ciśnienia na dostanie czegoś w zamian.
  • Przejrzystość. Mało kto lubi wczytywać się w ściany tekstu pisane pod algorytmy wyszukiwarek. Staram się pisać treści, które samemu chciałbym czytać. Konwersja, SEO i cały marketingowy chłam są dla mnie tutaj nieistotne.
  • Zbudowanie społeczności ludzi, którzy lubią się rozwijać. Trochę brakuje mi takich miejsc w sieci, dlatego od samego początku będę dość mocno stawiał na rozwój naszego serwera Discord.

Czym zajmujesz się poza blogiem?
Prowadzę własną sieć niszowych portali i aplikacji internetowych, więc zazwyczaj programuję lub wykonuję czynności związane z marketingiem.

Dużo czasu poświęcam też giełdzie, która nieoczekiwanie stała się jednym z moich głównych zainteresowań (inwestowanie długoterminowe).

Czas wolny najchętniej spędzam z ciekawymi ludźmi, choć znacznie częściej przeznaczam go na czytanie, podcasty, treningi, spacery i inne nudne aktywności dorosłych ludzi.

Poza tym, UWIELBIAM gry wyścigowe. Zwłaszcza simracing i moje ukochane GTA.

Ile masz lat?
28

Jakie masz MBTI?
xNTJ.

W testach zawsze wychodzi mi INTJ/ENTJ, w zależności od tego czy mam akurat mało socjalizacji (INTJ), czy więcej (ENTJ).

Za bardzo lubię pracować samemu, żeby nazwać się ekstrawertykiem, ale jak już muszę w grupie, to ludzie nie wierzą mi w introwertyzm - lubię przewodzić, a jak coś mnie jara, to potrafię wykrzesać sporo energii.

Dobrze odnajduję się w obu scenariuszach, ale zawsze wybiorę wieczór solo lub z jedną wartościową osobą od głośnej imprezy.

Ostatni test:

  • 53% introwertyczny (i)

Jaki masz znak zodiaku?
Zazwyczaj mówię, że bliźnięta. Podobno jest najbardziej uniwersalny.

Mój prawdziwy jest z reguły niekompatybilny z kobietami, które wierzą w takie bzdety.

Ile masz wzrostu?
Na Tinderze zawsze 180.

Ile ważysz?
To się u mnie zbyt dynamicznie zmienia. Zazwyczaj kręcę się wokół 75-80.

Moim rekordem jest 111, choć nie wiem, czy powinienem się tym chwalić.

Polecasz jakiś film lub serial?
Nie oglądam zbyt dużo, ale:

Film:

  • Trzej Idioci - byłem sceptycznie nastawiony, ale świetnie się bawiłem, przy okazji sporo reflektując. Z tego filmu pochodzi jeden z moich ulubionych cytatów: "dąż do doskonałości, sukces Cię dogoni".

Serial:

  • Silicon Valley - nie jestem w stanie zliczyć ile trendów przewidział ten serial. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy popłakałem się przy nim ze śmiechu. Nie jestem w stanie też zliczyć ile razy obejrzałem go w całości, ale na pewno przynajmniej siedem. Wybitne dzieło.

Jakiej muzyki słuchasz?
Najczęściej klubowej. Od Eurodance po nieco bardziej współczesny EDM.

Podczas pracy zazwyczaj słucham Deep House, Jungle, różnych dźwięków "Ambient", dark techno, lofi hip hop, lub moich ulubionych kawałków na zapętleniu.

Sporadycznie sięgam też po pop, rap, blues, i r&b - mniej więcej w tej kolejności.

Z artystów, uwielbiam twórczość Avicii-ego (zwłaszcza Superlove, Levels, UMF, New New New, I Could Be The One, You Make Me, Seek Bromance, Blessed, Addicted to You, a z bardziej niszowych Summertime 2012 i Last Dance). Ostatnio odkrywam też mnóstwo kawałków Erica Prydza - również niesamowity artysta.

Moim ulubionym kawałkiem od lat pozostaje niezmiennie Avicii Vs Calvin Harris - Superlove Vs Sweet Nothing.

Słucham go praktycznie każdego dnia, najczęściej pod prysznicem. Zazwyczaj zaczynam wtedy tańczyć, nawet jeśli jest 3 w nocy (nie potwarzaj tego po mnie, bo można się poślizgnąć).

Z jakiego CMS/szablonu/wtyczek korzysta ten blog?
Dawniej korzystałem z WordPress i własnego szablonu.

Aktualnie, ze względu na dwujęzyczność i coraz więcej bajerów, napisałem własny CMS w PHP. Nie udostępniam go, ponieważ jest zbyt mocno skrojony pod indywidualne potrzeby tego projektu.

Dla technicznych nerdów: Na produkcji blog działa bezbazodanowo w formie statycznych plików HTML, które wcześniej generuję w swoim lokalnym środowisku.

Większość rzeczy piszę w Markdown (.md), a jako edytora używam Obsidian. W CMS ustawiam jedynie poszczególne zależności i metadane związane np. z kursami.

0/0 sekcji0%